×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تولید ملی

آقای علیرضا قدس طینت

علیرضا قدس طینت متولد ۱۳۲۲، بنیانگذار مجموعه کشت و صنعت چین چین است که تحصیلات خود را در رشته تحصیلی شیمی از دانشگاه ایالتی پیتسبورگ آمریکا گذرانده و پس از بازگشت به ایران مجتمع کشت و صنعت چین چین را تاسیس کرد.

فعالیت: موسس شرکت چین چین، تأسیس ۳ موسسه تخصصی آموزش غذایی انستیتو تحقیقات و تکنولوژی شرکت کمپل سوپ آمریکا، گذراندن دوره های کوتاه مدت مدیریت مرکز مطالعات ایران، مدیریت دانشگاه هاروارد، دانشگاه کلیفرنیا، عضو انجمن تکنولوژیست­های صنایع غذایی و شیمیدان های آمریکا

علیرضا قدس طینت در گذر سال ها

ویدیو زیر پس از دانلود و مناسب سازی بارگزاری شود.

https://cdn.iktv.ir/videos/20190918/104334_wlq.mp4

بیژن قدس طینت سال ۱۳۲۲ تولد یافته و دوران تحصیل ابتدایی را در زادگاهش مشهد با رتبه ممتاز به پایان برد و از دبیرستان البرز تهران به عنوان دانش آموز منتخب، دیپلم گرفت. برای تحصیل دانشگاهی راهی خارج شد و سال ۱۳۴۴ لیسانس شیمی خود را از دانشگاه ایالتی پیتسبورگ دریافت کرد مقطع دکترا نیز آغاز کرد که نیمه تمام ماند.

در این باره بیشتر بخوانید؛
آقای شاهرخ ظهیری
آقای یونس ژائله
آقای حاج محمد کریم فضلی
آقای دکتر سید احمد بلند نظر

سپس دوره تحقیقات در زمینه طراحی فیلترهای یونی با کمک گیری از رادیو ایزوتوپ ها را گذراند. دوره تکنولوژی صنایع غذایی انستیتو تحقیقات و تکنولوژی، دوره ویژه مدیران ارش د مرکز مطالعات مدیریت ایران، دوره مدیریت دانشگاه هاروارد و دوره مدیریت دانشگاه کلیفرنیا را نیز سپری کرد.

وی در انجمن شیمیدانان آمریکا انجمن محققین علوم هسته ای آمریکا، انجمن تکنولوژیست های حرفه ای صنایع غذایی انجمن مدیران ارشد جهان، هیأت موسس انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی ایران، هیأت موسس سندیکا و شرکت تعاونی صنایع کنسرو کشور عضویت دارد.

وی همزمان با تحصیل در آمریکا به مدت هفت سال نیز در یکی از شرکت های بزرگ پتروشیمی در بخش مدیریت همکاری داشت. سال ۱۳۵۲ به ایران بازگشت و مجتمع کشت و صنعت چین چین را تأسیس کرد که تا سال ۱۳۶۰ با موفقیت فعال بود و در زمینه صنایع مدرن تبدیلی، موفقیت های چشم گیری بدست آورد و در این سال با اجرا بند (ج)، این شرکت زیر پوشش مدیریت دولتی در آمد که از سال ۶۴ وی به عنوان عضو هیأت مدیره حضور داشت و در حال حاضر ریاست این هیأت را عهده دار است. شرکت چین چین به صورت یک مرکز آموزش تخصصی و تکنولوژی موفق گردیده تعداد قابل توجهی از علاقه مندان را آموزش دهد که هم اکنون به عنوان متخصص صنعت غذا، بسیار موفق هستند.

مهندس قدس طینت حدود ۷ سال کار مشاور فنی و تکنولوژی در سطح جهانی انجام داده و مدتی هم به عنوان مشاور در معاونت وزارت کشاورزی در زمینه برنامه ریزی تشکل های اقتصادی و تولیدی کشاورزی همکاری داشته است. خدمات دیگرش، مشارکت موثر در تأسیس ۳ موسسه آموزشی تخصصی در صنایع غذایی، همچنین ۸ سال  حضور در اتاق بازرگانی ایران به نمایندگی صنایع تبدیلی و در حال حاضر عضو ((هسته تفکر)) حوزه مشاوران ویژه ریاست محترم جمهوری است.

صنعت غذا به عقیده وی در حال حاضر از وضعیت ویژه برخوردار است:

صنایع غذایی در قرن کنونی در زندگی مردم جهان نقش بیشتری دارد پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی توام با امکانات اطلاع رسانی پیشرفته سرعت تحول این صنعت را افزایش می دهد در نتیجه، مرزهای مشخص میان صنایع غذایی و صنایع فارماکولوژی محو خواهد شد و غذاهایی با خاصیت های ثانوی در تغذیه روزمره مردم دنیا به ویژه کشورهای پیشرفته سهم بیشتر می یابد و ایران با توجه به شرایط اقلیمی و پشتوانه تاریخی بسیار کهنی که دارد از نظر غذاها و داروهای گیاهی از یک فرصت استثنایی برخوردار است، با استفاده از تکنولوژی می توان ظرفیت های مازاد صنایع تبدیلی را بکار گرفت تا هم گام های صادراتی برداشت و هم متخصصان و فارغ التحصیلان را جذب بازار کار کرد.

 وی می گوید: پدرم حاج میرزا محمود از کشاورزان مبتکر و نمونه خطه خراسان بود به دلالت و راهنمایی وی در سال سوم ابتدایی انشایی با موضوع «ایده آل من» نوشتم که زندگی ۵۰ سال بعد مرا نقش زد و براین باورم که اگر اکنون دوباره قصد انتخاب هدفی را داشته باشم، همان مسیر پیشین را انخاب خواهم کرد.

 1. UtIsee

  Excuse, that I interrupt you, but you could not give more information.

 2. ManuelDycle

  buy hydroxychloroquine buy chloroquine

 3. WilliamWeimb
 4. nusserpreaddY

  hydroxychloroquine pills hydroxychloroquine

 5. advapemrealia

  hydroxychloroquine coronavirus hydroxychloroquine sulfate tablets

 6. HazelUterm

  r darknet market versus project market

 7. Carlosfes

  play slots online casino slots play slots

 8. Mashahes

  электронные сигареты в донецке – https://hqd.wiki

 9. SidTaupe

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.