×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار تولید ملی

جهش تولید در گروی حذف بروکراسی اداری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اگر به نامگذاری‌های سال‌های گذشته از سال 1397 تا سال‌جاری بنگریم، توجه به اشتغال، اقتصاد و تولید بیشترین سهم را به خود اختصاص می‌دهد. امسال هم در ادامه سال‌های گذشته سال «جهش تولید» تعیین شد تا با نامگذاری‌های 12 سال اخیر که نشانگر دغدغه اصلاح ساختار اقتصادی کشور است سیاست‌های اجرایی و عملیاتی سمت و سو پیدا کند.

بنابراین تحقق شعار جهش تولید به‌عنوان شعار سال 1399 یک ماموریت ملی برای همگان است و باید ضرورت‌ها و شاخص‌های آن مشخص شود. در این بین سازمان‌های مردم‌ نهاد و جوانان نقش مهمی ایفا می‌کنند زیرا اگر به ظرفیت‌های آنان توجه شود شاهد شکوفایی استعدادهای نهفته خواهیم بود و می‌توان در سایه حمایت و ارائه تسهیلات در جهت تحقق شعار سال گام برداشت و با اتکا به نیروی جوان به پیشرفت جامعه کمک فراوانی کرد.

چراکه منابع و نیروی انسانی با انگیزه و متعهد از با ارزش‌ترین عوامل تحقق شعار جهش تولید محسوب می‌شوند که در صورت مدیریت و به‌کار‌گیری صحیح می‌توانند به جهش تولیدی که مدنظر مقام معظم رهبری است، برسند.

براین اساس شرایط و زیرساخت‌ها باید برای رونق تولید و جهش فعالیت نیروی انسانی فراهم شود و با ارایه تسهیلات و حذف بروکراسی‌های اداری در تحقق «جهش تولید» سرمایه‌گذاران و تولید‌کنندگان بیشتری جذب گردد و قوانین کسب و کار دست و پاگیری که چرخه اقتصادی واحدهای تولیدی و صنعتی را خاموش کرده نیز از دور خارج شوند.

در این میان برای تحقق شعار «جهش تولید» دولت هم باید به‌طور جدی پای کار بیاید و برای رونق تولیدات داخلی و عدم وابستگی به خارج کشور از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کرده و همچنین جلوی ورود کالاهایی که مشابه داخلی آن در کشور موجود است صددرصد گرفته شود.

تحقق جهش تولید با ممنوعیت ورود کالاهای قاچاق به کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ممنوعیت ورود کالاهای قاچاق به کشور یکی از عمده‌ترین راه‌های تحقق جهش تولید است.

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی درباره نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «جهش تولید» اظهار داشت: نامگذاری سال جدید توسط معظم له با توجه به شرایط فعلی کشور نشان از نگاه ویژه ایشان به تولید ملی و مسایل اقتصادی ایران است و همه در دولت، مجلس و دستگاه‌های اجرایی برای بهبود وضعیت اقتصاد و خروج کشورمان از بن‌بست باید تمامی انرژی خود را در این مسیر متمرکز کنند.

وی با بیان اینکه جهش تولید در گرو اصلاح ساختار تولید ملی است، افزود: در راستای تحقق شعار سال 99 باید به ظرفیت‌های داخلی کشورمان توجه داشته و نگاه به خارج از کشور را کاهش دهیم زیرا تنها راه نجات اقتصاد اکتفا به داشته‌های خودمان است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیرامون اینکه حمایت از تولیدکنندگان داخلی باید در عمل دیده شود تا رشد اقتصادی همسو با کشورهای پیشرفته برای ما هم رخ دهد، بیان کرد: برای تحقق شعار جهش تولید باید واردات کالاهای مشابه ساخت داخل به کشور کامل ممنوع شود زیرا تولید ملی در سایه سنگین واردات به کشورمان اجازه رشد ندارد.

وی واردات بی‌رویه و بی‌‌توجهی به تولیدات داخلی را عمده‌ترین مشکلات پیشروی تولید در کشور دانست و اضافه کرد: برخی از کالاها باید وارد شود چرا که توان تولید آن در کشور وجود ندارد اما با اعمال قوانین از ورود این کالاها از مبادی غیررسمی جلوگیری شود.

موسوی لارگانی یکی از راه‌های تحقق شعار سال 99 را ممنوعیت ورود کالاهای قاچاق به کشور برای رونق و جهش تولید دانست و گفت: مسئله قاچاق کالا یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است ایشان بارها در جلسات متعدد به مسئولان هشدارهایی داده‌اند، اما تاکنون در مبارزه به کالاهای قاچاق سهل‌انگاری شده است.

وی درباره اینکه کالای قاچاق، تولید و اشتغال کشور را نابود می‌کند و برای تحقق شعار سال باید مانع ورود کالا‌های بی‌رویه و کالا‌های قاچاق به داخل کشور شد، ادامه داد: هر چند که رهبر انقلاب اسلامی بارها نگرانی خود را اعلام کرده‌اند، اما سودهای صدها میلیاردی این عمل سبب تطمیع قاچاقچیان کالا شده و نمی‌گذارد تا آنها از این کار دست بردارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحقق جهش تولید مستلزم همکاری قوای سه‌گانه است، اظهار داشت: دولت، مجلس، تمام نهادها و مردم باید به میدان بیایند و در کنار یکدیگر تلاش کنند تا جهش تولید که خواست مقام معظم رهبری است، محقق شود.

وی پیرامون اینکه تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران اساسی‌ترین پایه جهش تولید تلقی می‌شوند، افزود: تأمین اعتبارات مورد نیاز برای تولید داخل مهمترین چالش فعلی اقتصاد کشور است و برنامه‌ریزی مشخص و مدون از سوی دولت برای حمایت از تولید ملی می‌تواند حرکت در مدار اقتصاد مقاومتی را تضمین کند.

موسوی لارگانی عبور از مشکلات پیشروی تولیدکنندگان را لازمه رشد اقتصادی دانست و بیان کرد: تسهیل فرایندهای کسب و کار برای تحقق شعار جهش تولید باید هموار شود، ضوابط اجرایی غیرضروری حذف و فرهنگ تولید و سرمایه‌گذاری به منظور سرمایه‌داری تولیدی تقویت و حمایت گردد.

وی با بیان اینکه اگر رونق تولید در کشور محقق شود خیلی از مشکلاتی که ما در سال‌های گذشته به دنبال حل آن‌ها بودیم بدون شک با جهش تولید حل می‌شود، گفت: با توجه به رکودی که در کشور وجود دارد، دولت باید از کسانی که زندگی‌شان را در عرصه صنعت و تولید گذاشته‌اند حمایت کند.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی رونق اقتصادی در کشور ایجاد شود، ارزش پول ملی هم افزایش می‌یابد، اظهار داشت: دولت باید زمینه را فراهم کند تا اگر تولیدکنندگان سرمایه در گردش می‌خواهند بانک‌ها در اختیارشان بگذارند و در زمینه رونق تولید باید فشار از روی سر تولیدکنندگان برداشته شود.

وی افزود: نمایندگان مجلس هم باید از همان روزهای ابتدای سال‌جاری مباحث و قوانین مورد نیاز به بازنگری را بررسی کرده و موانع موجود بر سر راه رونق و جهش تولید را برطرف کنند.

عدم تحقق جهش تولید با بروکراسی حاکم بر روند تولید

منتخب مردم اصفهان در مجلس یازدهم با اشاره به بستر تحقق «جهش تولید» گفت: ابتدا باید میزان جهش تولید برای هر واحد تولیدی مشخص و سپس به مطالبه‌گری تبدیل شود.

امیرحسین بانکی با اشاره به بسترهای تحقق شعار سال «جهش تولید» اظهار داشت: در ابتدا باید میانگینی از تولید هر واحد تولیدی در سال 98 محاسبه شود تا میزان جهش تولید برای کار آنها مشخص و سپس به مطالبه‌گری تبدیل شود.

وی بیان کرد: در واقع باید معلوم شود که واحد‌های تولیدی در سال 99 به چه جهشی خواهند رسید تا شرایط و بستر بر اساس آن فراهم شود.

منتخب مردم اصفهان در مجلس یازدهم با اشاره به موانع «جهش تولید» گفت: بخش زیادی از موانع به عدم اراده قوی در بدنه دولتی بر می‌گردد که میدان داری و چابکی در دولت آن طور که باید و شاید دیده نمی‌شود.

وی افزود: فشار نظام مالیاتی که فشار بیشتری به تولید کننده دارد، مباحث مرتبط با واردات، قوانین کسب کار و بروکراسی حاکم بر روند تولید از جمله موانع روشن در تحقق جهش تولید به شمار می‌رود.

به گزارش تسنیم، به گفته کارشناسان اقتصادی در چارچوب تحقق شعار سال جاری، باید تلاش کنیم اثرات مخرب بحران کرونا بر اقتصاد کشور را جبران کنیم و عرصه را برای فعالیت هرچه بیشتر کارآفرینان، شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان فراهم کرده و از نیروی انسانی که در حوزه تولید مشغول به کار است از جمله کارگران، صنعتگران، مهندسان، کشاورزان و …به درستی صیانت کنیم و سرمایه‌گذاری بهینه‌ای را بر روی آنها انجام دهیم تا با عزم ملی و تحقق الزامات جهش تولید بتوانیم حداقل‌ها در عرصه اقتصادی کشور را به حداکثر تبدیل کنیم.

 1. JenlaWeta

  позволь lost island

  азартные автоматы

 2. DiedraLah

  hydroxychloroquine 200 mg tablet buy hydroxychloroquine

 3. nusserpreaddY

 4. TimothySak
 5. Colinlok

  hydroxychloroquine tablets hydroxychloroquine tablets

 6. SidTaupe

  provigil buy modalert

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.